Bramy garażowe Wrocław

Oferujemy bramy garażowe Wiśniowski i Hörmann wyposażone w precyzyjną, cichą i nowoczesną automatykę dedykowane do domów jednorodzinnych jak i przemysłu.

Podczas projektowania lub budowy domu, warto dokładnie rozważyć kwestię garażu. Domki jednorodzinne zazwyczaj wznoszone są na obrzeżach miast. Szybkie i wygodne poruszanie się między miejscem pracy, sklepem, szkołą czy przedszkolem, a naszym własnym domem, najczęściej odbywa się za pomocą naszych środków transportu. Kluczowym elementem każdego garażu jest jego brama.

Brama garażowa musi być bezpieczna, funkcjonalna i spełniać obowiązujące normy w dzisiejszym budownictwie. Istotne znaczenie ma również jej wygląd, który podkreśla charakter bryły budynku. Struktury powierzchni oraz bogata paleta kolorów bram garażowych zapewniają pełną spójność kolorystyczną z oknami i drzwiami. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne bramy Wiśniowski i Hörmann, o najwyższej jakości, wyposażone w zaawansowaną automatykę i dodatkowe funkcjonalności.

Bramy garażowe Wiśniowski

Bramy Wiśniowski są bardzo popularnym i docenianym produktem na polskim rynku. Producent przeszło od 30 lat oferuje swoje produkty w branży budowalnej. Doświadczenie oraz kompetencje zdobyte przez ten czas przekładają się na nowoczesne, wysokiej jakości produkty zaprojektowane z myślą o ich użytkownikach. W ofercie posiadamy bramy garażowe segmentowe, które są szczególnie polecane do budownictwa jednorodzinnego, w 3 opcjach: UniPro, UniTherm i PRIME. Elastyczność w dobrze paneli umożliwia montowane ich w pomieszczeniach ogrzewanych i nieogrzewanych. Bramy segmentowe uszczelnione są po całym obwodzie i mogą zostać wyposażone w panele ze stali wypełnione pianą poliuretanową o grubości 40 i 60 mm.  Wysoka jakość, przemyślana konstrukcja, znakomite parametry termoizolacyjne i akustyczne to ich koronne atuty. Ofertę uzupełniają rozwiązania renowacyjne, bramy roletowe, rozwierne i uchylne.

Bogata gama kolorystyczna bram garażowych umożliwia dobranie takiego samego koloru jak pozostałe elementy stolarki. Bramy dostępne są w kolorystyce barw jednolitych, drewnopodobnych a także metalicznych. Ponadto dostępne są w trzech strukturach: Woodgrain, Sandgrain oraz Silkline.

W zależności od wybranej bramy dostępne są dwa modele napędów Metro i Moto. Metro to napęd, który szczególnie rekomendujemy w bramach przeznaczonych do budownictwa jednorodzinnego. Powstał przy współpracy firm Wiśniowski i Somfy – lidera automatyki i inteligentnych rozwiązań sterowania. Zapewnia najwyższy komfort użytkowania, wysokie bezpieczeństwo i niezawodność.

Bramy segmentowe UniPro

Bramy garażowe Wiśniowski UniPro to najpopularniejsze produkty tego producenta. Czego można oczekiwać od bramy garażowej? Skutecznej ochrony przed włamywaczami? Wygłuszenia wnętrza pomieszczenia? Zachowania korzystnego bilansu energetycznego wewnątrz garażu? A może atrakcyjnego wyglądu dopasowanego do reszty domu? Wszystkie te cechy zapewniają bramy garażowe segmentowe UniPro.

Produkt ten łączy szereg najważniejszych cech, które posiadają najlepsze bramy garażowe. Zabezpieczenia chroniące zarówno przed działaniem mechanicznym, jak i przed usterkami czy awariami. Profilowane panele doskonale dopasowane do szyn, które skutecznie chronią konstrukcję przed ingerencją włamywaczy. Doskonałe wygłuszenie wnętrza garażu przed uciążliwymi hałasami zewnętrznymi – współczynnik tłumienia dźwięku Rc wynosi aż 23 dB. Dodatkowe systemy uszczelniające i panele wypełnione pianką poliuretanową gwarantują bardzo dobrą termoizolacyjność. Swoboda konfiguracji bramy i doboru automatyki.

Brama dostępna jest aż sześciu różnych wzorach przetłoczeń, bogatej palecie kolorystycznej i trzech różnych strukturach paneli. Taki wybór pozwala nam na stworzenie ogromnej ilości różnych wariantów stylistycznych, co sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą idealny wariant dla siebie. Ciekawą propozycją w kwestii doposażenia bramy jest innowacyjny system zabezpieczający, jakim jest fotokomórka. Możliwości konfiguracyjne i ogromny pakiet stylistyczny pokazują jak ogromny potencjał kryje się w bramie garażowej Wiśniowski UniPro.

Bramy segmentowe UniTherm

Brama Wiśniowski UniTherm to inteligentne rozwiązanie dla współczesnego budownictwa zarówno w sektorze prywatnym, jak i firmowym. Oferuje nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjną konstrukcję. Dedykowany jest dla klientów oczekujących produktu, który będzie wytrzymały, dopracowany w każdym aspekcie, a jednocześnie zachowa swoje walory estetyczne. Brama segmentowa UniTherm proponuje unikatowe rozwiązanie, jakim jest panel INNOVO 60 mm – odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, w tym także na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne. Cała konstrukcja zawiasów i prowadnic jest estetycznie ukryta wewnątrz ścian garażowych, a pięciowarstwowe zaginanie blachy gwarantuje nowoczesny, designerski wygląd.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wygląd bramy jest możliwość wyboru przetłoczeń oraz jednego z ponad 200 dostępnych kolorów. Panele podczas modułowego opadania i podnoszenia są ze sobą ściśle powiązane, co gwarantuje stabilność konstrukcji, wysoką kulturę pracy i niekwestionowany poziom bezpieczeństwa. Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo osób i mienia w obrębie pracy jest zintegrowany z bramą hamulec, który zapobiegnie niekontrolowanemu opadnięciu bramy. Gwarantem wytrzymałości i bezpiecznego użytkowania jest spełnianie najbardziej restrykcyjnych norm unijnych, a średni okres eksploatacyjny wynoszący 20.000 cykli (podniesienia lub opuszczenia bramy) to idealny przykład żywotności i wytrzymałości produktu.

Bramy Wiśniowski UniTherm zapewniają korzystny bilans energetyczny zapobiegając utrzymując ciepłe powietrze wewnątrz garażu. Utrzymanie korzystnego bilansu energetycznego jest podstawą ekologicznego stylu życia, przekłada się to także na większy komfort mieszkania i oszczędności na rachunkach. Brama garażowa UniTherm powstała z myślą o realizowaniu tegoż zadania jako odpowiedź na potrzeby energooszczędnego budownictwa. Płaszcz bramy został tak dopracowany, by niwelować straty cieplne w miejscach krytycznych – m.in. przy szczelinach podłogowych i bocznych. Jak deklaruje producent, współczynnik przenikania ciepła (im niższy, tym lepszy) to niespełna 0,33 W/m2K. Jest to jeden z najniższych współczynników oferowanych na rynku.

Bramy segmentowe PRIME

PRIME to flagowa brama garażowa segmentowa w ofercie firmy Wiśniowski. Została zaprojektowana od podstaw, aby stworzyć produkt nowej generacji. Szczególną uwagę zwrócono na najmniejsze detale. Bramy segmentowe PRIME to innowacyjny produkt, który powstał w wyniku połączenia jakości z nowoczesną techniką, bezpieczeństwem i doskonałym wzornictwem.

Brama wyposażona jest w panele INNOVO o grubości 60 mm wypełnione pianą poliuretanową z dodatkowymi uszczelnieniami między panelowymi. Takie rozwiązanie wyeliminowało straty ciepła w newralgicznych miejscach płaszcza bramy. Współczynnik przenikalności cieplnej panelu wynosi 0,33 W/m2k. W połączeniu z podwójnymi uszczelkami dolnymi, uszczelkami bocznymi, a także uszczelką górną w blendzie uzyskano bardzo dobrą izolacyjność termiczną bramy wynoszącą aż 0,9 W/m2k.

Duży nacisk położono na bezpieczeństwo. Zastosowano boczne osłony wału, pionowe osłony prowadnic, zintegrowaną osłona wału i sprężyn, optyczne czujniki nad osłonowe, fotokomórki a także estetyczne wewnętrzne osłony łączenia paneli.

bramy garażowe Wisniowski

bramy garażowe segmentowe wiśniowski

Bramy garażowe segmentowe

Bramy rekomendowane do budownictwa jednorodzinnego w 3 wariantach: PRIME, UniThermo i UniPro. Dostępne w opcji manualnej lub z automatyką.

bramy garażowe roletowe wiśniowski

Bramy garażowe roletowe

Bramy przeznaczone do użytku w budownictwie jednorodzinnym i pomieszczeniach gospodarczych. Dostępne jest tylko w opcji z automatycznej.

bramy garażowe rozwierne wiśniowski

Bramy garażowe rozwierne

Bramy dostępne jako jedno i dwuskrzydłowe do budownictwa jednorodzinnego i pomieszczeń gospodarczych w wersji manualnej.

bramy garażowe uchylne wiśniowski

Bramy garażowe uchylne

Bramy przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego oraz pomieszczeń gospodarczych. Dostępne w opcji manualnej lub z automatyką.

Bramy garażowe Hörmann

Bramy garażowe Hormann kojarzą się przede wszystkim z gwarancją najwyższej jakości. Firma Hormann została założona w 1935 r. w Niemczech. Ponad 75 lat doświadczenia w branży klasyfikuje tę markę na najwyższej pozycji wśród producentów bram garażowych i napędów w Europie. Aby zapewnić pełną kompatybilność między wszystkimi systemami produkcja komponentów bram i napędów odbywa się w fabrykach producenta na terenie Niemiec. Proces produkcyjny jest zgodny z systemem zarządzania jakością DIN ISO 9001, a wszystkie wyroby spełniają wymagania europejskiej normy PN-EN 13241-1 potwierdzonej przez certyfikaty i badania instytutu ift Rosenheim.

W ofercie posiadamy bramy segmentowe, bramy segmentowe boczne, bramy roletowe, uchylne i rozwierne. Do budownictwa jednorodzinnego, w którym garaż jest bezpośrednio połączony z domem rekomendujemy bramy segmentowe uszczelnione po obwodzie z panelami o grubości 42 i 67 mm. Posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. Opatentowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, a także niezawodną, najwyżej klasy automatykę. Bogata oferta doposażenia i akcesoriów umożliwia spersonalizowanie bramy pod konkretne potrzeby każdego klienta.

Rozwiązania proponowane w zakresie wzornictwa to 4 rodzaje powierzchni do wybory: Woodgrain, Sandgrain, Micrograin, Decograin i przeszło 200 kolorów z palety RAL, 6 oklein drewnopodobnych (Decograin) i 24 wzory (Decograin).

Jakość, niezawodność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania są priorytetami dla firmy Hormann. W ofercie producenta dostępne są dwa napędy do bram SupraMaric 4 i ProMatic 4, które spełniają wszystkie te oczekiwania. Szybkość otwierania bramy, inteligentne sterowanie przy pomocy aplikacji, a także integracja z systemami Smart Home poprzez złącze HCP i niskie zużycie energii to nie jedyne ich zalety.

Bramy segmentowe LPU 42

Brama LPU 42 marki Hormann to nowoczesna segmentowa brama, zaprojektowana z myślą o gospodarzach, którym zależy przede wszystkim na jakości, bezpieczeństwie i izolacji cieplnej garażu. Wyposażona jest w panele o grubości 42 mm z przekładką termiczną. Bramy Hormann LPU 42 to jedne z najchętniej wybieranych bram segmentowych do budownictwa jednorodzinnego. Bramy segmentowe tego typu posiadają trwałe, elastyczne uszczelnienie na całym obwodzie, zapewniając skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Hormann LPU 42 to produkt certyfikowany oraz kompleksowo przebadany, zgodnie z wymogami europejskiej normy EN 13241-1.

Stopa ościeżnicy w bramach LPU 42, wysoka na 4 cm, wykonana została ze sztucznego tworzywa, dzięki czemu na stałe zabezpiecza ona bramę przed korozją i ewentualnymi uszkodzeniami. Ponadto, stopa dokładnie zakrywa ościeżnicę w miejscu najbardziej narażonym na korozję.

Dzięki zastosowaniu automatycznego systemu ryglowania w prowadnicy brama po zamknięciu jest zabezpieczona przed próbą podważenia. Ryglowanie działa w sposób mechaniczny, co zapewnia bezpieczeństwo nawet w przypadku braku zasilania. Z kolei napęd wyposażony w system BlueSecur, nie tylko pozwala na bezpieczną i komfortową obsługę napędu, ale także zabezpiecza emitowany przez pilot sygnał.

Bramy segmentowe LPU 67 Thermo

Brama garażowa segmentowa Hormann – LPU 67 Thermo to rodzaj bramy, który zaspokoiła już potrzeby niejednego klienta. Nowoczesna, bezpieczna, elegancka, łatwa w codziennym użytkowaniu.  To, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, to fakt, że brama garażowa segmentowa LPU 67 Thermo to elegancki, funkcjonalny model dedykowany do budownictwa energooszczędnego.

Jej codzienne użytkowanie jest komfortowe i intuicyjne. Brama wyposażona jest w panele o grubości 67 mm z przegrodą termiczną z podwójnymi uszczelkami wargowymi, a także podwójne uszczelki progowe. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Współczynnik przenikalności cieplnej dla pojedynczego panelu wynosi U=0,33 W/m2k. Ponadto posiada potrójne wzmocnienie z blachy w obszarach mocowania i zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Wyposażona jest w mechanizm sprężyn naciągowych w systemie sprężyny w sprężynie oraz mechanizm sprężyn skrętnych ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed ich pękaniem.

Należy z całą pewnością podkreślić, że oprócz niebywałej funkcjonalności i komfortu, produkt ten wyróżnia się doskonałą jakością wykonania. Niebanalny wygląd sprawia, że brama garażowa segmentowa Hormann – LPU 67 Thermo nadaje całej posiadłości niepowtarzalnego charakteru. Jest wykonana nie tylko w sposób nowoczesny, ale również elegancki

bramy garażowe Hormann

bramy segmentowe Hormann

Bramy segmentowe

Bramy do energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego w 2 wariantach: LPU 42 i LPU 67 Thermo. Dostępne w opcji manualnej lub z automatyką.

bramy garażowe segmentowe boczne Hormann

Bramy segmentowe boczne

Bramy do budownictwa jednorodzinnego w przypadku nietypowych i wymagających sytuacjach montażowych. Dostępne w opcji automatycznej.

bramy roletowe Hormann

Bramy roletowe

Bramy przeznaczone do użytku w budownictwie jednorodzinnym i pomieszczeniach gospodarczych dostępne w opcji automatycznej.

bramy garażowe rozwiernego Hormann

Bramy garażowe rozwierne

Bramy dostępne jako jedno i dwuskrzydłowe w wersji manualnej.

Bramy uchylne Hormann

Bramy uchylne

Bramy przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego oraz pomieszczeń gospodarczych. Dostępne w opcji manualnej lub z automatyką.

Masz pytania o nasze bramy garażowe?
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz wiadomość. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.

Numer telefonu 71 725 78 87

Okna PCV Wrocław Mail [email protected]

Wycena Bram

Zamów bezpłatną wycenę! Wystarczy, że prześlesz nam zestawienie stolarki lub wymiary otworów.

Przejdź do formularza

Bramy garażowe segmentowe Wrocław, bramy roletowe i inne – mnogość wariantów do Twojego domu

Budując dom, często mamy trudny wybór co do bramy garażowej, ponieważ na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów. Obecnie najbardziej popularna jest brama garażowa segmentowa. Firma Wiśniowski oferuje bramy segmentowe w trzech różnych wersjach: UniPro o grubości 4 cm, a także bramy o grubości 6 cm, czyli UniTherm i Prime.

Dobre izolowanie oraz różne sposoby otwierania, wraz z bogatym wyborem wzorów i kolorów, sprawiają, że bramy segmentowe cieszą się największą popularnością. Oprócz tego dostępne są również tradycyjne bramy rozwierne dwuskrzydłowe, uchylne i roletowe.

Bramy garażowe we Wrocławiu – jakie są rodzaje bram?

Bramy Wrocław dostępne w sklepie EFFRA dzielimy na:

 • Bramy garażowe uchylne – cechuje dobry stosunek ceny do jakości, dostępne są zarówno w wersji ręcznej, jak i z napędem automatycznym. Sprawdzają się również jakie niewielkie bramy przemysłowe.
 • Bramy rozwierne – bramy garażowe rozwierne to tradycyjne, od lat stosowane rozwiązanie. Montuje się je w praktycznym wariancie dwuskrzydłowym (bramy garażowe dwuskrzydłowe Wrocław).
 • Bramy segmentowe – bramy garażowe segmentowe pozwalają zaoszczędzić miejsce na podjeździe, ponieważ podczas otwierania płaszcz bramy jest zwijany pod sufitem garażu.
 • Bramy roletowe – bramy garażowe roletowe wyróżniają się tym, że płaszcz bramy chowa się w specjalnej kasecie podczas składania.
 • Bramy garażowe boczne – wykorzystywane w przypadku nietypowych sytuacji montażowych. Są to bramy automatyczne.

Bramy garażowe Wrocław cena

„Bramy garażowe Wrocław cena” oraz „bramy garażowe Wrocław cennik” to 2 bardzo często wyszukiwane hasła. Co warto wiedzieć w kwestii kosztów zakupu bram? Ceny różnych bram garażowych mogą się znacząco od siebie różnić. Zazwyczaj zaczynają się od 2 tysięcy złotych, ale można spotkać także bramę garażową, która kosztuje 5 tysięcy lub nawet więcej.

Bramy Wrocław – jaka jest cena bramy garażowej? Zależy ona od kilku kluczowych czynników:

 1. Metody otwierania – można wybrać ręczne otwieranie lub automatyczne za pomocą pilota.
 2. Dodatkowego wyposażenia – dodatkowe wmontowane drzwi lub blokady antywłamaniowe wpływają na cenę.
 3. Wariantu kolorystycznego – nawet wybór koloru ma znaczenie dla ceny, przy czym bramy w kolorze brązowym lub białym zazwyczaj są tańsze.
 4. Jakości ocieplenia – obecność izolacji termicznej może wpłynąć na cenę bramy.
 5. Zastosowanej konstrukcji – wybór między stalową, aluminiową lub drewnianą bramą może wpłynąć na cenę.
 6. Automatyki – oprócz standardowej funkcji otwierania za pomocą pilota, bramy garażowe mogą być wyposażone w fotokomórkę (umożliwiającą zatrzymanie bramy w przypadku napotkania przeszkody) lub blokadę antywłamaniową.
 7. Warunków gwarancyjnych – możliwe jest wykupienie rozszerzonej gwarancji, co może wpłynąć na cenę bramy garażowej, ale zapewnia dodatkową ochronę w razie potrzeby.

Warto dokładnie rozważyć powyższe czynniki przy wyborze bramy garażowej, aby dopasować ją do swoich potrzeb i budżetu.

Bramy garażowe Wrocław cennik

Nasi eksperci zapoznają Państwa ze specyfiką naszych produktów, udzielą porady przy wyborze odpowiedniej bramy, drzwi lub ogrodzenia, a także przygotują darmową kalkulację cenową. Przed złożeniem zamówienia, zawsze wykonujemy bezpłatny pomiar otworów dla drzwi i bramy we Wrocławiu i okolicach.

Każdego klienta obsługujemy indywidualnie i z najwyższą starannością. Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na terenie Wrocławia. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem bram garażowych marki Wiśniowski oraz Hörmann.

Bramy garażowe z montażem Wrocław

Jesteśmy doświadczoną firmą, która od lat specjalizuje się w sprzedaży i montażu bram garażowych na terenie Wrocławia, ale nie tylko. Z myślą o wygodzie naszych klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć obszar działalności firmy EFFRA – teraz świadczymy nasze wszechstronne usługi na terenie całego kraju oraz za granicą, dobrane do indywidualnych potrzeb klientów:

 • bramy garażowe sklep internetowy Wrocław;
 • bramy garażowe dwuskrzydłowe Wrocław,
 • bramy garażowe segmentowe Wrocław;
 • automatyczne bramy garażowe Wrocław i okolice;
 • bramy garażowe uchylne Wrocław;
 • bramy garażowe roletowe Wrocław;
 • bramy garażowe boczne Wrocław;
 • montaż bram garażowych Wrocław, Polska (bramy garażowe z montażem Wrocław);
 • serwis bram do garażu Wrocław i okolice.

Nasza firma posiada odpowiednie certyfikaty szkoleniowe i montażowe, które są gwarancją usług najwyższej jakości oraz profesjonalnego montażu zakupionych produktów. Nasi specjaliści służą pomocą w doborze odpowiedniej bramy garażowej wraz z montażem, a także bezpłatnie sporządzą kalkulację cenową. Wykonujemy darmowy pomiar otworów na bramę, aby zweryfikować stan faktyczny oraz ocenić przydatność i możliwości zastosowania konkretnego typu bramy garażowej. Każdy klient jest obsługiwany indywidualnie.

Bramy garażowe Wrocław i okolice

Brakuje Ci jakiejś informacji dotyczącej bram? Nie wahaj się skontaktować ze specjalistami ze sklepu EFFRA – oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze optymalnych rozwiązań garażowych. Z naszym wsparciem zakupisz idealną bramę garażową do swojego domu!