Drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi przesuwne tarasowe to propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i nowoczesność. Mają duże przeszklenia, dzięki czemu doskonale doświetlają pomieszczenie. Ponadto są bardzo łatwe w otwieraniu i zamykaniu. Drzwi tarasowe doskonale sprawdzają się podczas letnich wieczorów i poranków, kiedy to chcemy cieszyć się świeżym powietrzem i bliskością natury. Ich wygląd i szeroka gama kolorystyczna umożliwia bezproblemowe dopasowanie do większości rodzajów aranżacji. Dostępne są w różnych konfiguracjach otwierania, można doposażyć je w automatykę i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo. Dzięki temu można je perfekcyjnie dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Zobacz nasze przesuwne drzwi tarasowe.

Zalety drzwi tarasowych przesuwnych

Oszczędność miejsca

Jedną z największych zalet przesuwnych drzwi tarasowych jest to, że nie zajmują one dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Dzieje się tak dlatego, że skrzydło drzwi przesuwa się wzdłuż konstrukcji, a nie jak w przypadku tradycyjnych drzwi balkonowych, otwiera się do wewnątrz pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne, przy aranżowaniu pomieszczenia ponieważ możemy pozwolić sobie na dużo więcej.

Lepsza efektywność energetyczna

Kolejną wielką zaletą przesuwnych drzwi tarasowych jest to, że mogą one pomóc w poprawie efektywności energetycznej Twojego domu. To dlatego, że nawet bardzo duże przesuwne drzwi tarasowe wyposażone są w energooszczędne pakiety szybowe, które pomagają utrzymać ciepło w zimie i chłód w lecie. To przekłada się na niższe rachunki za energię i bardziej komfortowe życie.

Większe bezpieczeństwo

Przesuwne drzwi tarasowe mogą także zapewnić większe bezpieczeństwo niż klasyczne drzwi balkonowe.
Sama konstrukcja systemów przesuwnych już mocno utrudnia ich sforsowanie. Dodatkowo bezpieczeństwo możemy poprawić wybierając okucie o podwyższonym stopniu ochrony przed włamaniem lub doposażając je w kontaktrony, wkładkę zamka, szklenie bezpieczne czy pętle alarmową w pakiecie szybowym. Wszystkie te rozwiązania zapewnią bardzo wysoką ochronę przed rabunkiem.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Drzwi tarasowe przesuwne są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie. W przeciwieństwie do okien balkonowych, systemy przesuwne zacierają granicę między domem a ogrodem. Dzięki temu sprawiają, że pokój wydaje się większy i bardziej przestronny. Przesuwne drzwi tarasowe zapewniają swobodę i piękny widok na ogród, dzięki czemu można się cieszyć przyrodą bez wychodzenia z domu.

Idealne rozwiązanie do nowoczesnych aranżacji

Przesuwne drzwi tarasowe świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Idealnie komponują się z nowoczesnym wystrojem i dodają wnętrzu lekkości. Dzięki temu mogą być świetnym uzupełnieniem całej aranżacji i sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej atrakcyjna i stylowa. Obecnie większość nowoczesnych projektów domów czy innych obiektów uwzględnia przesuwne drzwi tarasowe. Jest to dlatego, że są one coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na swoje liczne zalety. Zwiększa to również atrakcyjność inwestycji.

Rodzaje systemów przesuwnych drzwi tarasowych

Okna przesuwne PSK i HKS

tarasowe drzwi przesuwne PSK

Drzwi przesuwne typu PSK

Do niedawna okna przesuwne PSK były jedenym z najpopularniejszych systemów stosowanych jako drzwi tarasowe. Dzięki swojej prostocie i funkcjonalności były chętnie wybierane przez klientów. Ich atutem jest to, że wyglądają niemal identycznie jak drzwi balkonowe. Trzeba jednak pamiętać, że PSK to system odstawno-przesuwny, a to oznacza, że podczas otwierania skrzydło przesunie się do wewnątrz, a następnie będzie można je przesunąć w bok. System nie jest bez wad. Posiada widoczne okucie, próg o wysokości ramy okna i aby komfortowo z nich korzystać powinien być wyposażony w automat. Okna przesuwne w systemem PSK są najtańszą opcją i najbardziej awaryjną w porównaniu do innych systemów. Minimalna szerokość całej konstrukcji to 190 cm, a maksymalna to 300 cm.

Więcej o: okna tarasowe PSK / HKS

Drzwi przesuwne Slide

Drzwi przesuwne Slide

Drzwi przesuwne typu Slide

Drzwi tarasowe przesuwne Slide to coraz bardziej popularny system, który cieszy się uznaniem wśród klientów ze względu na swoją funkcjonalność i estetykę. Łączy w sobie zalety systemów PSK i HST. Slide to system wyposażony w niewidoczne okucie podnoszono-przesuwne z progiem częściowo zatopionym w posadzce. Jego wysokość to zaledwie 3,5 cm. Część bierna szklona jest w ramie co pozwala uzyskać więcej światła w pomieszaniu. Slide to doskonała alternatywa dla PSK. Minimalny wymiar konstrukcji to 190 cm, a maksymalny wynosi aż 400 cm. Drzwi tarasowe przesuwne Slide to bardzo dobra propozycja dla osób szukających niezawodności w atrakcyjnej cenie.

Więcej o: Aluplast Smart Slide, Rehau Synego Slide

Drzwi przesuwne HST

Drzwi przesuwne HST

Drzwi przesuwne typu HST

Drzwi tarasowe HST to najlepszy system przesuwny na rynku. Wyposażony jest w niewidoczne okucie podnoszono-przesuwne z progiem w całości zatopionym w posadzce. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalny komfort w przechodzeniu przez drzwi i umożliwia tworzenie przestrzeni bez barier. Ponadto zaletą systemu HST jest możliwość zastosowania bardzo dużych przeszkleń w porównaniu z innymi systemami. Drzwi HST można zamówić w szerokości od 2 do 8 metrów w różnych schematach otwierania, nawet w opcji narożnej. Dla najbardziej wymagających klientów, dostępna jest opcja „panorama” z wąskim słupkiem po środku konstrukcji, który ma zaledwie 5 cm szerokości. Drzwi przesuwne HST to najbardziej nowoczesny i niezawodny system na rynku, ale jednocześnie najdroższy.

Więcej o: Schüco LivIngSlide, Aluplast HST 85, Salamander EvolutionDrive 82, Aluprof MB-77 HS, Aliplast Ultraglide

Jakie przesuwne okna tarasowe wybrać?

Wybór odpowiednich przesuwnych okien tarasowych jest bardzo ważny, ponieważ mają one wpływ na funkcjonalność i estetykę całego pomieszczenia. Należy dokładnie przemyśleć, jakie są nasze potrzeby oraz możliwości. Podczas wyboru systemu przesuwnego bierzemy pod uwagę kilka czynników, takich jak:

 • rodzaj pomieszczenia i jego przeznaczenie,
 • wielkość pomieszczenia,
 • możliwości techniczne,
 • budżet.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i elementy, które mogą się przydać w przyszłości. Takie jak:

 • schemat otwierania,
 • budowa progu i systemu
 • automatyka,
 • zabezpieczenia antywłamaniowe,
 • rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe,
 • szkło bezpieczne,

Ile kosztuje okno przesuwne?

Ceny drzwi tarasowych mogą się bardzo różnić w zależności od wmelucz czynników. Najdroższe są drzwi podnoszono-przesuwne HST, a najtańsze to drzwi PSK. Okna tarasowe przesuwne to inwestycja, która jest dość kosztowna, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania.

Cena drzwi przesuwnych jest uzależniona od wielu czynników, takich jak:

 • typu drzwi tarasowych (PSK, Slide, HST),
 • wymiaru,
 • kolorystyki,
 • schemat otwierania,
 • rodzaj progu,
 • materiały, z których wykonane są drzwi (drewno, PVC, aluminium),
 • dodatkowe funkcje i elementy (np. automatyka, zabezpieczenia antywłamaniowe, izolacyjność akustyczna).

Każdy element ma wpływ na ostateczną cenę produktu, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, aby wybrać odpowiedni dla siebie model. Wszystko zależy od naszych wymagań i możliwości finansowych. Warto pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od producenta danego systemu. Najważniejsze jest jednak to, aby kupić wysokiej jakości okna przesuwne, które będą służyć długo i bezawaryjnie.

Dlaczego więc warto zdecydować się na drzwi tarasowe przesuwne?

Drzwi tarasowe przesuwne dzięki wielu zaletom cieszą się coraz większym uznaniem wśród klientów. Coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj okien ze względu na ich funkcjonalność i estetykę. Przesuwne drzwi tarasowe oferują wiele korzyści w stosunku do klasycznych drzwi balkonowych. Okna tarasowe przesuwne są bardziej energooszczędne i bezpieczne, a także mogą zapewnić piękny widok na zewnątrz. Jeśli rozważasz zakup okien tarasowych do swojego domu lub mieszkania, koniecznie rozważ zakup drzwi przesuwnych, a na pewno nie będziesz żałować.